Протеински бургер со семиња

Верувам дека многу ќе ви се допадни овој рецеп и често ќе го приготвувате бидејќи внесувате протеини и преку лебот кој ќе го јадите. Ем сити, ем балансиран оброк добивате со ова бургерче.

 • бутик за машка гардероба
 • Studio Adore Me
 • moe pazarce
 • Мента фарм
 • Природа и наука во идеален спој!
 • Здравјето доаѓа од природата

Потребни состојки:

 • 35 гр. овесни снегулки
 • 35 гр. ленено семе
 • 35 гр. лупен сончоглед
 • 60 гр. пченкарно брашно
 • 1 јајце
 • 2 гр. пецио
 • 35 мл. кисела вода
 • 1 лажица маслиново масло

Начин на подготовка:

 • Во длабок сад ги ставате сите состојки
 • Ги мешате да се соединат
 • Обложив метални капачиња од телги со хартија за печење и префрлав од смесата за да останат така како бургери
 • Ги печев на 220 Ц околу , 20 минути.
 • Уживајте!

Погледни го reel-от на инстаграм на кој е прикажана постапката!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *