протеинско веганско смути со цвекло и малина

“Здраво, мои веган пријатели! Денес ви донесов нешто што ќе го воскрсне вашиот ден – вегански смути што не само ќе ви ја развали гладот, туку и ќе ви го подобри тренингот. Ова е вистинско хранливо чудо со над 22 грама протеин!

протеинско веганско смути со цвекло и малина

Со мешањето на смрзнато цвекло, вегански протеин кој го пронајдов во Citygourmet вода, малини и пола смрзната банана, создадов смути кој не само што е со изобилно во протеин, туку и е освежувачки и вкусен.Оваа комбинација на состојки ги обезбедува сите важни макро и микро нутриенти, од протеините до антиоксидантите и витамините.

Со ова вкусно смути, го поддржуваме нашиот физички напор заедно со веганска исхрана. А најдоброто од сето тоа е, сè ова го правиме со сосема природни состојки, без додадени шеќери или конзерванси.

А за да го заокружим ова вкусно искуство, декорирав со неколку свежи малини. Тие не само што му даваат уште посвежувачки изглед, туку и дополнително ја подобруваат вкусната комбинација.

Овој вегански смути е совршен избор за почеток на денот или како закуска пред или по тренинг. Со над 22 грама протеин, се грижиме за нашите мускули и општата благосостојба. Ви го препорачувам да го пробате и да го споделите со пријателите и семејството – сите ќе го засакаат!

протеинско веганско смути со цвекло и малина

Благодарам за вашата поддршка и што сте дел од мојата веганска заедница. Се грижам за вашето здравје, и јас сум овде да ве инспирирам за здравите ужинки и оброци за веганска храна. Донесете го најдоброто во вашиот ден со ова веганско смути и следете ме за уште здрави рецепти и инспирации.

Потребни состојки:

  • 100 мл.вода
  • 33 гр. вегански протеин од Citygourmet (купи тука)
  • 1/2 банана
  • Неколку коцки смрзнато авокадо
  • Една рака малини

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте до посакуваната густина.

На здравје!

ВЕГА ПРОТЕИН СО ВКУС НА ВАНИЛА 1000Г
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *