посен протеински еурокрем

Кремасто, вкусно, протеинско! Домашно готвење на протеински крем – мојата тајна за успешен и здрав ден!

Потребни состојки:

 • 300 гр. лешници
 • 10 зрна стевиа
 • 5 лажици какао
 • 50 гр. протеин од соја
 • 1 мала лажица кокосово масло

Начин на подготовка:

 • Во загреана тава на оган ги ставате лешниците да се потпечат
 • Од како ќе се изладат ги ставате во процесор за да се направи путер од лешник
 • Во веќе подготвениот путер додавате стевиа, какао, протеин и кокосово масло
 • Сите состојки заедно ги соединувате
 • Оставете во фрижидер 20 минути да се стврдни смесата
 • Уживајте во вкусот!
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *