NUESTRA MACA – ЦРН ЕКСТРАКТ МАКА ВО ПРАв 150Г (30 кесички 5Г)

23,00

Нарачај

ПРИДОБИВКИ НА ПЕРУАНСКАТА МАКА ЗА МАЖИ

Сподели со пријателите!

Description

НАРАЧАЈТЕ ОНЛАЈН со достава, првото пакување на неоспорен екстракт од црна перуанска мака на нашите простори.

ПЕРУАСКИОТ или АНДИСКИ АКОН-МАКА (Lepidium meyenii) е туберозна зеленчук од Перу. Најчесто се одгледува во три комерцијални бои: жолта (златна), црвена и црна. Разликите во бојата се многу важни бидејќи секоја од нив носи специфична концентрација на чудесно корисните алкалоиди Макаена. Така, сортата црвена отсекогаш била избор на жените на Андите, црната претежно машка и жолтата (златна) за деца и постари лица. Перуанската Мака е една од најефективните Суперхрани, а кога се атомизира, има 10 пати поизразен ефект од суровиот прашок!

СОСТАВ: Атомизиран екстракт од црна перуанска мака во прав – Оригинален додаток во исхраната, создаден со фин избор на црн корен од перуанска мака со најдобар квалитет, кој обезбедува максимален ефект од неговото благотворно дејство врз мажите. Не содржи глутен.

МЕДИЦИНА: Мака се однесува на чудесно исцелителните алкалоиди Макаен и Макамид, а нашата Мака ги содржи во највисокиот резултат досега забележан во Перу.

ЦЕЛ: Тој е особено познат по неговото благотворно влијание врз функцијата на мозокот: ја подобрува меморијата, концентрацијата, ефикасноста на учењето и физичката интелигенција. Еко типот е најефикасен за подигање на нивото на имунитет, енергија и физичка издржливост, потенција, сексуална желба и плодност кај мажите. Ефикасно ги стабилизира нивоата на тестостерон, хормон за раст, TSH, холестерол и гликоза во крвта. Големата предност на црната Мака е тоа што придонесува за чувството на задоволство и исполнетост.
Црниот корен е омилен во професионалниот спорт и меѓу познатите личности ширум светот. Тоа е апсолутен победник во концентрацијата на Макаена, убедливо најскапата сорта и најтешка за одгледување.

КАКО СЕ КОРИСТИ: Една кесичка дневно, кутијата содржи 30 кесички од 5гр. Прочитајте повеќе за употребата со кликнување на текстот.

ПРЕПОРАКА: Овој производ може да го користат и жени, особено ако акцентот е ставен на подобрување на менталната и физичката способност. Не се препорачува за под 18 години.

Дознајте повеќе за перуанската Мака, напишана од вистински познавач на оваа прекрасна култура со кликнување на Што е перуанска Мака?, и малку повеќе за жолтите (златни), црвените и црните сорти на овој прекрасен корен со кликнување на Видови Мака.
Овој производ е создаден во соработка со почитуваниот белградски центар за интегративни процедури и додатоци Др. Дуњиќ.

УСЛОВИ И ПОГОДНОСТИ ЗА ИСПОРАКА:
Доставата со карго, а плаќањето е со готовина при достава.
Со нарачка од 4 од кој било производ на Nuestra, го добивате петтиот, по ваш избор, БЕСПЛАТНО! Доволно е да наведете во белешките што ги сакате бесплатно.

Екстрактот Black Nuestra Maca е врвна Суперхрана, со совршен вкус, а пред се единствена со таков состав и квалитет на светскиот пазар. Peruvian Superfoods е апсолутен експерт во областа на одгледување на перуанска мака! Во Европа, многу е тешко да се најде оригинален производ направен од врвен црн перуански корен. Дознајте зошто со кликнување на текстот.

НИЕ НЕ НУДИМЕ ЧУДА,
САМО НАЈДОБРОТО ШТО МОРА ДА ГО ДАДЕ ЗЕМЈАТА ПЕРУ

Сподели со пријателите!

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “NUESTRA MACA – ЦРН ЕКСТРАКТ МАКА ВО ПРАв 150Г (30 кесички 5Г)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *