vegetarijanski tost

Вкусен вегетаријански појадок, целиот вкус го прави само една состојка а тоа е песто сос.

Потребни состојки:

  • Интегрални тост лепчина
  • 200 гр. моцарела
  • Песто сос
  • Секое лепче се мачка со песто сос
  • Се додава моцарела
  • Се поклопува со друго намачкано лепче со песто сос
  • Се става на тостер околу 30 секунди.
  • Уживајте

Приготвениот вегетаријански тост се сечи на половина.

tost so pesto

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *