Cia mus kremast

Брз едноставен рецепт кој можи да го користите и како појадок и како ужинка или десерт.

Појадокот е првиот оброк во денот, кој се конзумира наутро.

Кремаст чиа мус

Состојки:

200 мл. млеко по ваш избор

3 полни лажици чиа семе

1 лажица голема какао

1 мала лажица цимет

1/2 мала лажица сол

1 лажица мала ванила

5 свежи урми

Сите состојки горе наведени ги блендираме заедно. Откако ќе се соединат состојките направениот чиа ,мус го оставаме преку цела ноќ да направи меурчина и го консумираме нареден ден.

Уживајте во вегетаријанскиот вкус.

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *