Нашиот нутриционист Ена советува на вкусен појадок, предлог мини вафли со зелен хумус.
Одличен предлог за појадок, за вас и вашите најмили! Започенете го денот правилно и здраво!

 • Мини вафли со зелен хумус
 • 150г овесни снегулки
 • 2 јајца
 • 200 мл. грчки јогурт
 • 2х лажици (сусам, сончоглед, лен)
 • 1/2 лажица пециво
 • 1/2 лажица ким

Начин на подготовка:

 • Во длабок сад се додаваат јајцата заедно со грчкиот јогурт и се мешаат за да се соединат. Потоа се додаваат сувите состојки, добиената смеса се става на тостер.

Состојки за зелен хумус:

 • 200г наут
 • 1 авокадо
 • 2 лажица таан
 • морска сол, црна бибер, лук и црен пипер

На здравје!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *