Ова не е обичен пудинг ова е веге ( посен ) пудинг. И ова не е само вкусно ова е совршено добро.

Се заљубив во овој прекрасен неодолив вкус на лешник. Не можам да си поверувам дека ова е мое дело на совршенство.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

  • Сите состојки ги ставаме во блендер и блендираме до соединување на смесата.
  • Подготвениот пудинг е готов за консумирање
  • Наша препорака е да стои во фрижидер околу 2 часа пред консумирање има подобар вкус.
  • За декор неколку лешници кршени
  • Уживајте во вкусот!

Сподели со пријателите

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *