integralni gevrecina

Интегрални ѓевречиња по рецептот на нашиот нутриционист Ена
Потребни ви се само 4 состојки , за да ги направите

  • 200 гр ленено брашно ( протеин )
  • 200 гр. овесни снегулки ( мелени )
  • 400 гр. грчки јогурт
  • 2 лажици маслиново масло

Начин на подготовка:

  • Сите состојки заедно се мешаат и потоа се формираат ѓевречиња.
  • Се печат на хартија.
  • На горниот дел се премачкуваат со маслиново масло и се додава: интегрален сусам и црно семе.
  • Се печат на 180°С.
  • Можите да ги јадите со: свежо сирење, путер од јатки, домашен џем.

Добар апетит!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *