Не можам да му одолеам на овие прекрасни десертчиња.
Како да не го споделам со вас овој едноставен десерт .
За сите љубители на кокосот баунти чоколадо.

Потребни состојки

Начин на подготовка:

  • Сите состојки освен чоколадото се ставаат во длабок сад и се меша додека не се соединат состојките.
  • Се прават правоаголни форми
  • Во друг сад се топи чоколадото на пареа
  • Формите се преливаат со чоколадо

Уживајте!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *