Протеински чоко труфли

Ах, тој совршен вкус на какао.

Овие супер-лесни чоколадни труфли прават одличен домашен десерт и одземаат само неколку минути во кујната. Совршени за чокохоличарите во вашиот живот.
Барате домашен десерт за опседнатите со какао? Деликатните труфли може да изгледаат макотрпно и одземаат многу време, но тие се поедноставни отколку што мислите. Најголемиот дел од времето се троши за ладење и зацврстување, така што не треба да се грижите за готвење со часови.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

  • Сите состојки освен крем протеинот ги ставате во блендер и блендирате додека не се соединат
  • Веќе подготената смеса ја ставате во калапчиња и врз секое калапче на половина додадавате од крем протеинот од ванила и лешник
  • Покривате со останатата смеса
  • Веќе готовите калапчиња со труфли ги ставате во змрзнувач околу 30 тина минути да се стврднат
  • Уживајте во вкусот!
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *