Сезона на костени е, а дали знаете дека костенот го исфрла вишокот вода од телото?

За денес ви приготви в еден интересен рецепт со костени.⁣

Ама пред тоа мора да знаете како лесно да ги испечете костените.⁣

Еве еден лесен трик за костени⁣.

  • Најпрво насечете ги костените само на средина⁣.
  • Ставете ги во тенџерче со сол и вода⁣.
  • Оставете за зоврие водата⁣.
  • Од како ќе зоврие истурете ја водата и костените префрлете ги во тава за печење⁣.
  • Печете во рерна 15-20 минути на 220 Ц.⁣
  • Веќе се готови костените. ⁣

Сега ќе го споделам со вас прекрасниот рецепт за смуди од костени.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

  • Сите состојки ги ставате во блендер и блендирате додека не се соединат состојките и не се добија кремаста текстура.
  • Уживајте во вкусот!
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *