Пудинг со чиа семе

Пудинг со чиа семе од вегански путер од кикиритки и крем од кокос.

Без разлика дали барате забавен десерт или празничен појадок, овој вегански чиа пудинг ќе биде задоволство кај толпата! Засладен само со една лажичка мед и путер од кикиритки од нашата продавница со парчиња кикиритки низ него и арома на не засладен кокосов крем. Овoj спакуван пудинг е супер храна со протеини и влакна.

Пудинг со чиа семе

Пудинг со чиа семе од вегански путер од кикиритки и крем од кокос

Без разлика дали барате забавен десерт или празничен појадок, овој вегански чиа пудинг ќе биде задоволство кај толпата! Засладен само со една лажичка мед и путер од кикиритки од нашата продавница со парчиња кикиритки низ него и арома на незасладен кокосов крем. Oвoj спакуван пудинг е суперхрана со протеини и влакна.
Prep Time 5 mins
Cook Time 5 mins
5 mins
Total Time 5 mins
Course Breakfast, Dessert, Snack
Servings 1

Ingredients
  

 • 1 банана
 • 1 лажица путер од кикиритки
 • 1 лажица мед
 • 3 лажици чиа семе
 • 2 лажици кокосов крем
 • 50 мл. вода

Instructions
 

Сите состојки се ставаат во блендер и се блендираат

  Се остава преку ноќ да набубри семето

   Уживајте!

    Keyword chia, chia puding, Пудинг, Пудинг сопутер од кикиритки, чиа, чиа пудинг

    Начин на подготовка:

    • Сите состојки се ставаат во блендер и се блендираат
    • Се остава преку ноќ да набубри семето
    • Уживајте!
    Пудинг со чиа семе
    Сподели со пријателите!

    You may also like...

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *