Ovesna kasa so crno seme

Понекогаш ми е тешко да го внесувам маслото од црно семе и си барав начин како да не го испуштам секојдневниот внес на ова лековито масло. И најдов во каша и во смуди.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

  • Ги варите овесните снегулки со кокосовото млеко и црното семе
  • Од како ќе се сварат ги ставате во чинија и додавате од маслото од црно семе
  • Мешате да се соедини
  • Го додавате путерот од бадем и овошјето
  • Уживајте во вкусот!
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *