Солени стапчиња со сирење

Нашите пријатели од Graf Time споделија со нас еден прекрасен рецепт за солени крекери идеални за добра серија пред тв.

Потребни состојки:

Солени стапчиња со сирење

Солени стапчиња со сирење

Notes

 • 200 гр. брашно
 • 5 гр. прашок за пециво
 • 1 мала лажица сол
 • 200 гр. сирење
 • 100гр путер
 • Ставете го во фрижидер 30 мин
 • 1 јајце
 • сусам и ким
 • -Печете на 170℃ 20 минути
 • 200 гр. брашно
 • 5 гр. прашок за пециво
 • 1 мала лажица сол
 • 200 гр. сирење
 • 100гр путер
 • Ставете го во фрижидер 30 мин
 • 1 јајце
 • сусам и ким
 • -Печете на 170℃ 20 минути

Погледнете го видеото за целата постапка.

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recipe Rating