Зелено смуди со смрзнато овошје

Зелените смути се одличен начин да ги вклучите зелените зеленчуци во вашата исхрана. Овие зеленила се богат извор на витамини и минерали и се најхранливи кога се консумираат сирови како и во смути.

Смути пијам главно од здравствени причини. Тие се одличен начин да се вчитаат хранливи материи. И тие поддржуваат балансиран начин на живот. Но, за мене, смути не се секогаш супер задоволувачки оброк наутро. Особено како оброк.

Потребни состојки:

  • 150 мл. Млеко
  • 1 рака Спанаќ
  • 1 Банана смрзната
  • 1 Јаболко
  • 1/4 Авокадо

Начин на подготовка:

  • Соединете ги сите состојки во блендер и обработете ги додека не се изедначи целосно.
  • Истурете го смудито во чаша и додадете го вашето омилено овошје. Јас користев аронија, цреши и малини.
  • Уживајте!

Rating: 1 out of 5.

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *