брз десерт

Овој десерт е погоден во секое време. Посебно кога имате малку време да подготвите нешто вкусно.

Често го правам кога имаме некаква прослава, празник или кога сум кратка со време и тоа секогаш со различни додатоци во чаша.

 • Здравјето доаѓа од природата
 • вердино колбаси
 • Мента фарм
 • Природа и наука во идеален спој!

Потребни состојки:

 • 100 гр. шлаг пена
 • 1 л млеко
 • 2 пудинзи од чоколадо
 • 2 банани
 • 10 бананчиња
 • 200 гр. мелена плазма
 • 6 лажици шеќер
 • 1 шлаг крем

Начин на подготовка:

 • Подгответе го пудингот со 900 мл. млеко и 6 лажици шеќер
 • Изматете го шлагот со 100 мл. млеко
 • Исто така изматете го крем шлагот според упатството со млеко
 • Во веќе готовиот пудинг иако е малку по течен додадете ја плазмата
 • Измешајте
 • Измешајте ги шлаг пена со шлаг крем заедно
 • Насецкај те ги бананчињата и бананите во чинија
 • Земете чаша, и најдолу ставете од смесата со плазма, па додадете банана, бананчиња па нагоре со шприц ставете од измешаниот шлаг.
 • Уживајте!
брз десерт

Следи ме на инстаграм!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *