Полнети бабури со ајвар бакалески и посно сирење

Да се ​​потсетиме зошто го сакаме ајварот, оригиналниот вид само со пиперки, и сите негови други сорти: ајвар со домат, ајвар со домат и чили, ајвар со модар патлиџан, лук… Во сите прилики, во текот на целата година. Јас го обожавам во бабури полнети со посно сирење и ајвар.

  • мое пазарче
  • вердино колбаси
  • Мента фарм
  • Природа и наука во идеален спој!
  • Здравјето доаѓа од природата

Потребни состојки за две лица:

Начин на подготовка:

Полнети бабури со ајвар бакалески и посно сирење

Следи ме на инстаграм!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *