brz rolat so ajvar

Појадок, ручек, вечера во секое време.

Толку вкусно, а толку едноставно и брзо за подготовка.

 • кисели производи бакалески
 • Мента фарм
 • Природа и наука во идеален спој!
 • Здравјето доаѓа од природата

Потребни состојки:

За фил

 • 3 лажици урда или свежи сир
 • 1 лажица павлака

Начин на подготовка:

 • Ги кршите јајцата во длабок сад
 • Го додавате ајварот
 • Додавате сол
 • Матите
 • На загреан тефлон со маслиново масло на ниска температура ја ставате смесата
 • Поклопувате со капак
 • Веќе подготвената палачинка ја тргате од оган и ја премачкувате со филот направен од павлака и урда
 • Додавате малку оригано за мирис
 • Уживајте!
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *