pica na teflon

Појадок мммм…. Па се е совршено и толку вкусно..После долго време го почуствував вкусот на пица како што јас замислував. Веганските колбавчиња од verdino.mkd ја “доловија” Италија на мојата трпеза.Можам само уште ова да ви го кажам Јас денес конечно уживав во мојот одамна замислен појадок.

 • кисели производи бакалески
 • Мента фарм
 • Природа и наука во идеален спој!
 • Здравјето доаѓа од природата

Потребни состојки:

Книга Смути- Канцер 1:0

E-книга: Смути-Канцер 1:0

550 денари

Смути – Канцер 1:0 е идеја добиена од тешка „приказна“ со сепак среќен крај. Со овие рецепти од смути јас успеав да го изодам трнливиот пат, пат кој никој не заслужува да го „пешачи“.

Хемотерапиите дефинитивно ќе бидат многу полесни со овие смутиња.

Вие другите останете здрави, насмеани и живејте го животот на максимум.

 • 1 чиа тортиља
 • 1 лажица доматен сос
 • 1 домат
 • 50 гр. Моцарела
 • 2 колбавчиња Verdino
 • Оригано
 • Босилек
 • Маслиново масло

Начин на подготовка:

 • На загреан тефлон со малку маслиново масло ја ставате тортиљата
 • Додавате доматен сос
 • Доматот го сечкате на кругови и го додавате врз доматниот сос
 • Додавате рендана моцарела
 • Ги додавате сечканите колбавчиња Verdino кои предходно ги пржите 5-6 минути.
 • Поклопувате со капак за да се стопи моцарелата
 • Додавате оригано и босилек
 • Уживајте !
пица со вегански колбаси
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *