јуфки со урнебес

Малку интересен и поинтензивен вкус, што е зачудувачи добар. И јас бев малку скептична во подготовката ама е топ. Па не можите ни да замислите колку само добро испадна.

 • кисели производи бакалески
 • Мента фарм
 • Природа и наука во идеален спој!
 • moe pazarce
 • Здравјето доаѓа од природата
 • imunofan inekcii
јуфки со урнебес

Потребни состојки:

Книга Смути- Канцер 1:0

E-книга: Смути-Канцер 1:0

550 денари

Се излекував од рак на дојка!

За време на хемотерапиите ги консумирав смутината кои се наоѓаат во книгата.

Средствата од книгата одат за донации на лицата заболени од рак!

Начин на подготовка:

 • Ги варите јуфките околу 10 минути, не мора целосно да бидат омекнати
 • Во тава на оган ставате маслиново масло, 2 лажици урнебес Brian’s Бакалески промет
 • Малку пропржувате
 • Додавате урда и 50 мл. јогурт
 • Мешате да не загори на ниска температура
 • Ги додавате веќе готовите јуфки и поклопувате со капак да се соединат со сосот
 • Промешувате
 • Сервирате во чинија и додавате уште 20 мл. јогурт
 • Уживајте!
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *