Намаз од две состојки

Витаминот А и бета-каротенот во црвените пиперки нудат добра поддршка за вашиот целокупен вид и здравје на очите. Витаминот А е исто така корисен за поддршка на клетките на кожата, за заздравување на рани и за зајакнување на растот на белите крвни зрнца.

  • кисели производи бакалески
  • Мента фарм
  • Природа и наука во идеален спој!
  • imunofan inekcii
  • Здравјето доаѓа од природата
  • moe pazarce

Кои се 5-те врвни здравствени придобивки од бaбура пиперка?

Може да го намали ризикот од катаракта и макуларна дегенерација. … Може да ја намали веројатноста за анемија. … Може да заштити од одредени хронични болести. … Може да го одложи губењето на меморијата поврзано со возраста. … Може да има ефекти за намалување на шеќерот во крвта. …

Дали пиперките се безбедни за секого? Кои се здравствените придобивки од јадењето пиперки? Црвените, портокаловите и жолтите пиперки се полни со одлични здравствени придобивки – тие се преполни со витамини и нискокалорични! Тие се одличен извор на витамин А, витамин Ц и калиум. Пиперките исто така содржат здрава доза на влакна, фолна киселина и железо. Храната богата со влакна, како што се бабурите пиперки, го успорува колку брзо шеќерот се апсорбира во вашиот крвоток. Витаминот Ц во изобилство во пиперките може да помогне и во намалување на покаченото ниво на шеќер во крвта кај луѓето со дијабетес тип 2.

Па како што знаете пред некој ден добив на поклон SENCOR Блендер SBL 2211GR од моите соработници купи на ратит.е од нивниот соработник Елипсо и решив со него да го правам овој намаз бидејќи е идеален за подготовка на свежи пијалаци, милкшејк, коктели, супи, салци, сосови и бебешка храна. Садот за блендирање може да се отстрани да се кориски како чаша. Има и заштита од претекување на чашата. Што е најбитно е лесен за чистење и одржување, може и во машина за садови. Подолу ќе би оставам и линкче доколку сакате да си го купите и преку купи на рати.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

  • Во SENCOR Блендер SBL 2211GR ги ставате пиперките со урдата во блендерот и блендирате околу 20 секунди додека не се добие кремаста структура.
  • Уживајте.
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *