Брзи мафини со семиња

Брзи мафини со семиња без брашно. Да, со семиња.. Одлични за појадок и вечера со додаток од намаз.

 • бутик за машка гардероба
 • Studio Adore Me
 • moe pazarce
 • кисели производи бакалески
 • вердино колбаси
 • Мента фарм
 • Природа и наука во идеален спој!
 • Здравјето доаѓа од природата

Копривата е на врвот од лековитите самоники билки кои многумина ги сметаат за плевел. Семето на копривата пак, е уште полековито од самата билка, па затоа најчесто се користи во приготвување на различни лековити препарати. Семето од коприва содржи витамини Ц, Б, Д, Е и К, железо, калиум, калциум, магнезиум, цинк, манган, бакар.

Смути – Канцер 1:0 е идеја добиена од тешка „приказна“ со сепак среќен крај. Со овие рецепти од смути јас успеав да го изодам трнливиот пат, пат кој никој не заслужува да го „пешачи“. Хемотерапиите дефинитивно ќе бидат многу полесни со овие смутиња. Вие што се борите со оваа опака и гнасна болест не се откажувајте, верувајте и насмејте се. Знам навидум делува лесно и едноставно, а сепак не е. Вие другите останете здрави, насмеани и живејте го животот на максимум. Исто така, сакам да напоменам дека со купувањето на оваа електронска верзија од книгата Смути – Канцер 1:0, освен што ќе си добиете превкусни рецепти за смутиња, директно ќе помогнете и на луѓето заболени од рак, бидејќи 20% од секоја продажба одат токму за нив. Ви благодарам на поддршката! Цената на книгата е 550 денари! Купи тука!

Потребни состојки:

 • 4 лажици мешани семиња
 • 2 лажици семки од тиква
 • 1 лажица семе од коприва
 • 2 лажици овесни снегулки
 • 1 лажица маслиново масло
 • 2 јајца
 • 1/2 мало лажиче сода
 • 50 мл. Јогурт

Начин на подготовка:

 • Во длабок сад ги мешаме прво течните состојки
 • Ги додаваме семињата и овесните снегулки
 • Мешаме да се соединат
 • Ги ставаме во калапчиња и печиме на 200 Ц, 20 минути.
 • Уживајте!

Погледни го reel тука!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *