mentolki

Вкус кој не се заборава!

Потребни состојки:

  • 50 гр. Протеин веган од @citygourmet.mk
  • 50 гр. Кокосово млеко од @citygourmet.mk
  • 25 гр. Агаве шеќер
  • 3 лажици кокосово масло @citygourmet.mk
  • 50 гр. Темно чоколадо
КОКОСОВО МЛЕКО ВО ПРАВ 250Г

КОКОСОВО МЛЕКО ВО ПРАВ 250Г

Начин на подготовка:

Сите состојки ги ставате во чинија и ги соединувате.

Од како ќе биде готова смесата ја распоредувате на хартија за печење и формирате кругчиња со чаша или со рака.

Така смесата ја префрлата во замрзнувач додека се стегни околу 2 часа.

После 2 часа го чоколадирате формите.

Уживајте!

ВЕГА ПРОТЕИН СО ВКУС НА ВАНИЛА 1000Г

ВЕГА ПРОТЕИН СО ВКУС НА ВАНИЛА 1000Г

КОКОСОВО МЦТ МАСЛО 250МЛ

КОКОСОВО МЦТ МАСЛО 250МЛ

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *