tost so ovesni snegulki

Брз, едноставен вегетаријански појадок за сите оние кои се љубители на овесот.

Состојки:

  • 2 парчина моцарела
  • 1 јајце
  • 5 лажици овесни снегулки
  • сол
  • хартија за печење
  • Додаток:
  • 1 домат
  • марула неколку ливчина
  • мајонез

Јајцето заедно со овесните снегулки и солта го мешаме за да добиеме еднолична смеса.

Смесата ја ставаме на хартија за печење на тостер и ја распоредуваме.

Ја покриваме смесата со остатокот од хартијата и печиме 5 мин.

После 5 мин. додаваме моцарела и формираме тост со готовата смеса.

Печиме уште 10 тина секунди.

Уживајте во здрав и брз појадок!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *