Овес и житни култури се вклучени во категоријата на нискокалорична, хранлива храна, имаат корисен ефект врз стомакот и лесно се апсорбираат од телото.

Палачинките од овес или овесни снегулки се лесни за подготовка и доста хранливи.

Најчесто се подготвуваат за појадок.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

  • Во длабок сад за матење се ставаат јајцата , протеинот , какао, овесните снегулки и бананата
  • Блендираме додека не се соединат состојките
  • Печиме на премачкан тефлон со кокосово масло на ниска температура
  • Готовите палачинки ги премачкуваме со крем протеинот од ваила и лешник и крем протеинот од чоколадо кои се од нашата продавница, и додаваме смрзнато овошје.
  • Уживајте!

Производите кои ги користевме за подготовка на овие протеинси палачинки можете да ги купите од тука

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *