Ова се најлесните палачинки што некогаш сум ги направила бидејќи се спојуваат во блендерот! Сега можете да уживате во палачинки во работен ден наутро.

Плус, овие палачинки се направени со здрави брашна – овес и хељда и други корисни состојки. Тие всушност ќе ве држат сити до ручек, тие се целосно вкусни сами по себе.

 • кисели производи бакалески
 • Мента фарм
 • Природа и наука во идеален спој!
 • imunofan inekcii
 • moe pazarce
 • Здравјето доаѓа од природата

Потребни состојки:

 • 2 јајца
 • 1 банана
 • 8 лажици овесни мелени снегулки
 • 4 лажици брашно од хељда
 • 2 лажица грчки јогурт
 • 200 ml кисела вода.

За декор:

Начин на подготовка:

 • Па како што знаете пред некој ден добив на поклон SENCOR Блендер SBL 2211GR од моите соработници купи на ратит.е од нивниот соработник Елипсо и решив со него да го правам овој намаз бидејќи е идеален за подготовка на свежи пијалаци, милкшејк, коктели, супи, салци, сосови и бебешка храна. Садот за блендирање може да се отстрани да се кориски како чаша. Има и заштита од претекување на чашата. Што е најбитно е лесен за чистење и одржување, може и во машина за садови. Подолу ќе би оставам и линкче доколку сакате да си го купите и преку купи на рати. Во самиот блендер ја направив смесата за палачинки.
 • Ги ставив сите состојки внатре и само блендирав додека се соединат.
 • Ги печев на загреан тефлон за палачинки на температура 6 од 9 опции за да не загорат на мојата вградена плоча Bosch PKE645D17E која има:
 • Pестарт функција
 • Дигитален дисплеј TopControl
 • Готвење: 4 зони
 • Прилагодување на моќноста: 17 степени
 • Номинална моќност: 6600 W
 • Минималната дебелина на панел: 20 mm
 • Димензии (ШxВxД): 58,3 x 5,2 x 51,3 см
 • Тежина: 7 kg

Овој производ е достапен на рати без камати, преку купи на рати за 801 денар на 24 рати, со достава до дома.


Од овие состојки направив точно 14 палачинки. Ги декорирав со путер од кикиритки, банана, рибизла, аронија, боровинка и мед.

протеински палачинки
 • Кремсто смуди со костени

  Сезона на костени е, а дали знаете дека костенот го исфрла вишокот вода од телото? За денес ви приготви в еден интересен рецепт со костени.⁣ …

 • Веге ( посна ) паста со вкус на сирење

  Веге ( посна ) паста со вкус на сирење

  Знаете дека и веганите си имаат свој начин да го доловат вкусот на сирењето само на природен начин , затоа денес ќе ви приготвам вкусна …

 • Смеса за вегани: Посно месо

  Смеса за вегани: Посно месо

  Сместа за вегани или посно “Месо“ како што често се спомнува може да го користите во тестенини. Но, доколку од него сакате да направите плескавици …

 • Свежа салата со крцкаво тофу

  Свежа салата со крцкаво тофу

  Мојата крцкава тофу свежа салата е патека кон здрав живот и вкусна радост. Вреди да се проба. Потребни состојки: Начин на подготовка: Сподели со пријателите!

 • Смути со ачаи во прав

  Смути со ачаи во прав

  Ачаи бобинката се користи во прав и како додаток во исхраната поради своите предпоставени здравствени предности и витаминско-минерални содржини. Еве неколку аспекти во врска со …

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *