Гранола во корпиња

Гнездо на хранливи вредности! Моите кокосови корпиња се креирани со љубов и внимание. Нема да се засладите само со една корпичка.

Потребни состојки:

 • 80 гр. овесни снегулки
 • 50 гр. протеин по ваш избор
 • 45 гр. кокос
 • 15 гр.какао
 • малку цимет
 • 20 гр. сечкани бадеми
 • 1 лажица путер од кикиритки
 • 2 кафени лажици мед
 • 1 лажица мала кокосово масло
 • 1 банана
 • 150 гр. грчки јогурт
 • мешано шумско овошје
 • протеински пудинг

Начин на подготовка:

 • Бадемите ситно да се исечкаат.
 • Во длабок сад ставете ги сите состојки освен грчкиот јогурт, пудингот и шумското овошје
 • Измешајте ја убаво смесата
 • Распоредете ја во калапчиња
 • Печи на 160 Ц околу 10 минути.
December 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *