Како да направите протеинско, кремасто кафе?

Според моето искуство (и со сите со кои разговарав за ова), првата шолја кафе е секогаш најдобрата во денот. Тоа не важи за секое задоволство.

Често знам да си направам експерименти со утринското кафе, па доколку не сакаш да внесуваш млечни производи ова е твојот избор две во едно. Внесувам протеин и го пијам моето омилено кафе.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

  • Начинот на подготовка е многу едноставен, со што во шолја за кафе ги ставате нескафето, протеинот и 30 мл. млеко и постепено при самото миксирање додавате од млекото, за да се направи добра пена.
  • Додадете неколку парчиња сечкано темно чоколадо.
  • Уживајте во вкусот!
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *