Здрави корпиња

За сите кои ја бараат перфектната комбинација на вкус и енергија!

Потребни состојки:

Кокосово масло
20 гр. Бадеми
20.гр. лешници
20 гр.Сува брусница
20. гр. Сончоглед
20 гр. Семки од тиква
50 гр. Кокос
50 гр. Кокосово млеко @citygourmet.mk
25 мл. Јаворов сируп @citygourmet.mk
25-40мл. Вода зависно од смесата
50 мл. Кокосово масло @citygourmet.mk
50 гр. Протеин посен @citygourmet.mk

За фил:
Се дели смесата на половина и се додава банана
За декор шумско овошје

Начин на подготовка:

Се блендираат сите состојки заедно.
Се дели сместа на половина и во едната половина се додава банана.
Се става во замрзнувач 1 час. Се става еден дел од смесата во калпчето долу, додека другиот дел со бананата горе. Се става повторно во фрижидер 3 часа.

Отвори на калкулатор тука за да пресметаш колкав внес на калории ти се потребни да ја постигнеш твојата цел.

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *