протеински кремаст сладолед

Кремаст сладолед со вкус на лешник

Најпосакуваниот десерт во лето е сладоледот. Но зошто да биди калоричен кога можи да биди вкусен и протеински.

  • кисели производи бакалески
  • Мента фарм
  • Природа и наука во идеален спој!
  • Здравјето доаѓа од природата

Потребни состојки:

  • 2 смрзнати банани
  • 1 лажица путер од лешник
  • смрзнато шумско овошје за декор

Начин на подготовка:

  • Во длабок сад ја ставаме бананата која е извадена од замрзнувач едно 15 – тина минути малку да се се замрзни.
  • Додаваме путер од лешник и блендирате
  • Сервираме во чаша со смрзнато шумско овошје

На здравје!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *